فیلمبرداری «خنده‌های آتوسا» در قطار آغاز می‌شود
پایان یک فیلم در چهار روز؛
فیلمبرداری «خنده‌های آتوسا» در قطار آغاز می‌شود
با نهایی شدن گریم بازیگران، فیلمبرداری «خنده‌های آتوسا» آغاز شد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم به گزارش مهر، با انجام تست گریم نهایی بازیگران فیلم سینمایی «خنده های آتوسا» به کارگردانی علیرضا فرید و تهیه کنندگی امیر پورکیان فیلمبرداری این فیلم از امروز و پس از سه ماه پیش تولید، در قطار آغاز می شود.
پورکیان تهیه‌کننده این فیلم درباره شرایط تولید پروژه گفت: گروه تمام تلاش خود را به کار می برد تا فیلمبرداری طی چهار جلسه به پایان برسد تا این رکورد برای «خنده های آتوسا» در تاریخ سینمای ایران به ثبت برسد.
او بیان کرد: در اولین روز از فیلمبرداری تمام بازیگران حضور دارند. ضمن اینکه واگن قطار نیز قرار است در چهار روز به صورت کامل در اختیار گروه باشد و فضای داخلی آن نیز توسط گروه صحنه طراحی شده است.
پورکیان در پایان گفت: با توجه به زمان کم فیلمبرداری، مراحل فنی نیز از هفته آینده با انتخاب تدوینگر و آهنگساز آغاز می شود تا فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر سال جاری آماده نمایش شود.
باران کوثری، محمدرضا فروتن، پژمان بازغی، بهار نوحیان، امیر جدیدی، حسام شجاعی، آزاده میرزایی، فریبا آهنگ، اشکان مهری، نازنین صبری و هومن اطیابی همراه با استوارت دنیسون بازیگر و کارگردان انگلیسی بازیگران اصلی این فیلم هستند.
در خلاصه داستان «خنده های آتوسا» که اولین نمایش آن در جشنواره فیلم فجر است، آمده: مرجان، موسی، آتوسا، استوارت، شیلا، احسان، بهزاد، شیرین و دکتر طاهری همگی مسافران قطار تهران استانبول هستند... .
سایر عوامل این پروژه عبارتند از مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، صدابردار: محمد شاهوردی، طراح گریم: الهام اطیابی، طراح صحنه و لباس: قاسم ترکاشوند، مجری طرح: هومن اطیابی، مدیر تولید: فریبا سادات خلیلی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: مسعود حقی، مشاور رسانه ای: امین اعتمادی، عکاس: یوسف عبدالرضایی، منشی صحنه: مونا پیرایش، جانشین تولید: حسین الماسی، تدارکات: عباس خدیری، محصول موسسه خانه فیلم پروان.