فشار غرب به ایران در مذاکرات درباره شبکه‌های اجتماعی
فشار غرب به ایران در مذاکرات درباره شبکه‌های اجتماعی
یک پژوهشگر از تلاش آمریکا برای افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند آن در ایران خبر داد و گفت: در مذاکرات نیز به ایران فشار می‌آورند فیلتر را از روی برخی شبکه‌های اجتماعی بردارید در صورتی که این مباحث ربطی به مسائل هسته‌ای ندارد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم، علی‌اکبر رائفی‌پور شامگاه یکشنبه در نخستین همایش بصیرتی «شبکه‌های اجتماعی مجازی، فرصت یا تهدید؟» با بیان اینکه به خاطر مراودتش با مردم کشور، با توقعات و انتظارات آنها آشنایی دارد، از اینکه جوانان این مرز و بوم دلی پاک و آماده برای شنیدن سخن حق را دارند، سخن راند و خطاب به حضار اظهار کرد: این ادعا یک حرف دیپلماتیک نیست که از من می‌شنوید و واقعا به این گفته‌ام معتقدم.

وی با بیان اینکه باید با هر قشری با زبان خاص آن سخن گفت، منش و روش حضرت رسول(ص) را توجه به این امر مهم دانست و افزود: پیامبر مکرم اسلام با این شیوه دین مبین اسلام را در بین مردم تبلیغ کردند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه مردم دنیا به مکتب تشیع گرایش پیدا می‌کنند، ضمن ابراز خرسندی از این موضوع، از اینکه برخی از شیعه بودن دست برداشته‌اند نیز اظهار تأسف کرد و گفت: تشیع بهترین و پویاترین مکتب و ایدئولوژی است.

*رهبری در عرصه کار فرهنگی به جوانان دل بسته‌اند

وی از هجمه وحشتناک جنگ نرم دشمن علیه جمهوری اسلامی سخن راند و با تأکید بر لزوم توجه به انجام کار فرهنگی وسیع و اثرگذار در جامعه گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب در بحث فرهنگی؛ جوانان را خطاب قرار می‌دهند یعنی به این قشر از جامعه دل بسته‌اند.

رائفی‌پور گفت: برخی از جوانان کشور در لبیک به ندای ولی خود در حیطه کار فرهنگی وارد شده‌اند و معتقدم اگر خوب کار کنیم، نه تنها سنگرها را یکی پس از دیگری فتح می‌کنیم که دشمن و باورهایش را نیز به چالش خواهیم کشاند.

وی با بیان اینکه طبق اعتراف غرب، ایران یکی از بزرگترین ارتش‌های هک در دنیاست، افزود: بعد از اینکه دشمن بارها و بارها ما را هک کرد، فرزندان این مرز و بوم این علم را برای مقابله با دشمن آموختند.

*دشمن به ایران حمله کند تمام تأسیسات حیاتی‌اش هک خواهد شد

این پژوهشگر مطرح گفت: در صورت خبط این کشورها در حمله به ایران، قادر خواهیم بود تمام برنامه‌های آنها را هک کرده و زندگی آنها را با هک تأسیسات فلج کرده و به مخاطره بیاندازیم.

وی با بیان اینکه در بعد جنگ نرم نیز باید به مانند جنگ سخت، تهدیدها را به فرصتی برای نظام تبدیل کرد، گفت: ایران اسلامی با برخورداری از مکتب پویا و تحول‌آفرین تشیع می‌تواند در عرصه تبدیل تهدید به فرصت کار شایان توجهی انجام دهد.

رائفی‌پور گفت: شیعیان در هر برهه از سختی، یک الگو از ۱۴ معصوم را دارند که با توسل به آنها و مرور صبر این بزرگواران در مقاطع دشوار، مسیرهای طا‌قت‌فرسا را طی می‌کند به همین دلیل شیعه هیچ گاه در تنگنا و یا افسردگی قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به انواع و اقسام تهدیدها و تحریم‌ها علیه ایران اسلامی تأکید کرد: اگر یکی از این مشکلات علیه کشور دیگری اعمال می‌شد آن را از درون فرومی‌پاشید کما اینکه در نمونه اوکراین و گرجستان این موضوع قابل مشاهده است.

نظام سلطه از اینکه ایران در مرزهای اسرائیل می‌جنگد سخت در هراس است

این کارشناس مسائل سیاسی از تلاش دشمن برای کاهش قدرت ایران و منزوی کردن آن خبر داد و ابراز داشت: نظام سلطه از اینکه ایران در مرزهای اسرائیل می‌جنگد سخت در هراس است.

وی با اشاره به شهادت سردار الله‌دادی توسط اسرائیل، گفت: بلافاصله ایران ضرب شصتی محکم به آنها نشان داد و ۱۷ نفر از صهیونیست‌ها را به درک واصل کرد.

رائفی‌پور بیان داشت: در حال حاضر ایران اسلامی تنها کشوری است که در مقابل اسرائیل ایستاده در صورتی که قدرت‌های جهان همه گوش به فرمان این رژیم غاصب هستند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای تفرقه‌افکنی در بین شیعه و سنی، این ترفند را رویکرد اصلی آن برشمرد و افزود: البته مهمترین برنامه آنها از بین تفکر شیعی در بین شیعیان و بی‌تفاوت کردن مردم نسبت به این ایدئولوژی است که باید هوشیار بود.

برخی در داخل شل شده بودند اما با دیدن داعش و اقدامات غیر انسانی‌اش به خود آمدند

این استاد دانشگاه در ادامه از ایجاد داعش توسط نظام سلطه سخن به میان آورد و با بیان اینکه شکل‌گیری این گروهک تکفیری باعث اتفاقاتی نیز شد، در تشریح این مطلب گفت: برخی در داخل خیلی لوس و شل شده بودند اما وقتی داعش و اقدامات غیر انسانی آنها را دیدند فهمیدند که رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس چه جانانه از این کشور دفاع کردند.

وی گفت: دشمن از هر راهی به دنبال گرفتن روح تشیع و اهداف آن از شیعیان به ویژه مردم ایران اسلامی است به همین دلیل باید بصیر و هوشیار بود.

*ساخت فیلم رایگان از سوی بی بی سی برای مردم ایران اما دریافت هزینه از مردم خودش

رائفی‌پور با اشاره به ساخت ۳ هزار و ۵۰۰ ساعت برنامه برای ایران از سوی غرب و پخش آن از شبکه‌های ماهواره‌ای افزود: بی بی سی برای پخش اخبار برای مردم انگلیس، از آنها مالیات دریافت می‌کند، اما باید دید چرا برای مردم ایران برنامه‌های رایگان پخش می‌شود؟

وی از فعالیت ۱۵۰ شبکه فارسی‌زبان در ماهواره خبر داد و گفت: این شبکه برای هر یک از اقوام ایران از کرد و لر گرفته تا ترک و عرب نیز برنامه‌های هدفدار می‌سازد.

این کارشناس برجسته ادامه داد: دشمن چنان شب و روز خود را برای ساخت برنامه و عرضه آن به مردم ایران کرده که گویی در این راه خسته نمی‌شود؛ چون نگران خود هستند.

*تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف بین قومیت‌های ایران

وی با گریزی به تلاش دشمن در ایجاد اختلاف بین اقوام و قومیت‌های ایرانی گفت: سال‌ها پیش یک کاریکاتوریست در روزنامه ایران به هموطنان ترک‌زبان ما توهین کرده بود که کاملأ هدفمند این روزنامه در آن روز ۱۰ برابر انتشار یافت.

رائفی‌پور با بیان اینکه این کاریکاتوریست معلوم‌الحال بعد از اعتراض مردم به این قضیه از ایران فرار کرد، گفت: همین فردی که برای ترک‌ها جک درست می‌کرد سر زلزله ورزقان کاریکاتور دیگری با این پیام که دولت ایران به ترک‌ها اهمیتی نمی‌دهد؛ کشید.

وی با اشاره به اینکه این فرد کاملأ هدفمند و با برنامه تعیین شده از سوی غرب این کار را کرده بود، ابراز داشت: برخی در زلزله ورزقان اینطور استنباط کردند که پخش برنامه «خنده بازار» همزمان با وقوع زلزله به معنای بی‌توجهی به این مردم بوده در صورتی که قطع این برنامه از لحاظ روانی فضای بدتری را ایجاد می‌کرد.

این کارشناس رسانه گفت: در شرایط بحرانی باید تدبیر کرده و فضا را از سمت التهاب دور کرد که در زلزله ورزقان نیز عدم قطع برنامه خنده بازار، برای همین کار انجام شد تا مسئولان سازماندهی لازم برای مدیریت بحران را داشته باشند و فضای بحرانی برای مردم متصور نشود.

*در نظام جمهوری اسلامی هیچ فرقی بین اقوام مختلف وجود ندارد

وی با بیان اینکه مسئولان در این زلزله به طور جدی وارد عرصه کمک‌رسانی شدند، گفت: به طور حتم در نظام جمهوری اسلامی هیچ فرقی بین اقوام مختلف وجود ندارد و ایجاد چنین شائبه‌ای ترفند دشمن برای ایجاد اختلاف است.

رائفی‌پور گفت: چه طور فردی که روزی برای ترک‌زبانان این کشور کاریکاتور می‌کشید در آن روز به دفاع از مردم ترک‌زبان ورزقان به پا خاسته بود؟ پس این مباحث نشان از دسیسه و دست‌های پشت پرده دشمن دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اسرائیل با استفاده از وایبر اطلاعات بسیاری را به دست آورده و در اصل جاسوسی می‌کند، با طرح این سئوال که آیا تا به حال با خود فکر نکرده‌اید ایران چرا در همه کالاها تحریم است اما در تلفن همراه و تب‌لت چنین نیست؟ از حضار خواست لحظه‌ای به این اتفاق عجیب بیاندیشند.

این استاد برجسته گفت: آمریکا اینترنت را با ۶۰ درصد تخفیف به دولت ایران داد که دولت نیز با ۳۰ درصد آن را به مردم عرضه کرد، حال این سئوال مطرح می‌شود مگر آمریکا عاشق چشم و ابروی ایرانی‌هاست که چنین کاری می‌کند؟

*تلاش آمریکا برای افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند آن در ایران

وی از تلاش آمریکا برای افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند آن در ایران خبر داد و افزود: در مذاکرات نیز به ایران فشار می‌آورند که باید فیلتر را از روی برخی شبکه‌های اجتماعی بردارند در صورتی که این مباحث هیچ ربطی به مسائل هسته‌ای ندارد.

رائفی‌پور با بیان اینکه یک نرم‌افزار نیز برای گرفتن ماهواره از طریق موبایل طراحی شده که هدف اجرای این برنامه غرب نیز ایران است تأکید کرد: درست است نرم‌افزاری مانند وایبر برای استفاده کاربران رایگان است، اما اسرائیل ۲۰ هزار برابر آن اطلاعات دریافت می‌کند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه یک شبکه عظیم جاسوسی علیه ایران ایجاد شده است، خواستار توجه به این مهم شد.

وی در ادامه از افزایش طلاق در ایران ابراز نگرانی کرد و گفت: در برخی از محله‌های تهران شاهد ۴۰ درصد طلاق هستیم!.

رائفی‌پور با بیان اینکه تهران و کرج بیشترین طلاق در کشور را دارند، کمترین میزان طلاق را نیز مربوط به سیستان و بلوچستان دانست.

* برنامه‌های ماهواره یکی از عوامل اصلی افزایش طلاق در کشور

وی برنامه‌های ماهواره را یکی از عوامل اصلی افزایش طلاق در کشور عنوان کرد و گفت: متأسفانه با دیدن این برنامه‌ها سلیقه مردان ایرانی نیز در حال تغییر است که این امر مشکل‌ساز خواهد بود.

این پژوهشگر برتر کشوری با اشاره به اینکه ۶۰ درصد آموزش از طریق تصویری به فرد ارائه می‌شود، از تأثیرگذاری فیلم‌های مستهجن و یا جهت‌دار ماهواره بر روی مخاطبان سخن راند.

ایجاد «جنبش ژاکت‌های دکمه‌دار» توسط زنان در اروپا

وی با بیان اینکه از هم پاشیدن خانواده ایرانی، هدف اصلی غرب است، گفت: اینکه امروز برخی زنان و دختران به راحتی خود را به مردان عرضه می‌کنند، نشان از تأثیرگذاری فرهنگ غربی دارد.

رائفی‌پور با اشاره به ایجاد «جنبش ژاکت‌های دکمه‌دار» توسط زنان در اروپا؛ آن را نوعی اعتراض به مردان نسبت به اینکه از زنان استفاده ابزاری می‌کنند، دانست و افزود: این در حالی است که فرهنگ منحط غربی در بین برخی زنان ایران رسوخ کرده است.

وی با بیان اینکه باید نسبت به هجمه وسیع دشمن در ابعاد سیاسی، اقتصادی و به ویژه فرهنگی هوشیار بود، توسل به دین و برخورداری از بصیرت در برابر فتنه‌های دشمن را راه برون‌رفت از مشکلات دانست.