زیارت مخصوص مشهدی‌ها به نیابت از شما در حرم +جزئیات
مردم مشهد نایب الزیاره مردم ایران می شوند
زیارت مخصوص مشهدی‌ها به نیابت از شما در حرم +جزئیات
دبیر ستاد مردمی قرار زیارت از تشرف پیاده مشهدی ها به حرم مطهر به مناسبت روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، حجت الاسلام و المسلمین مجید خداوردی با بیان اینکه تشرف پیاده مشهدی ها به حرم مطهر رضوی در ۲۳ ذی القعده با حمایت و ایده سازمان فرهنگی و تفریحی و همکاری دستگاه های فرهنگی استان برگزار می شود گفت: در این روز مردم، حوزویان، دانشگاهیان، اصناف و کسبه شهر مشهد به یمن همسایگی حضرت رضا(ع) از چهار مسیر منتهی به حرم مطهر به زیارت خواهند رفت.


حجت الاسلام خداوردی از کمپین #قرار _زیارت در راستای کمپین نایب الزیاره خبر داد و افزود: این کمپین در فضای مجازی و محیطی شهر مشهد به تبیین اهمیت زیارت و حق همسایگی امام مهربانی ها و قرار زیارت مشهدی ها در روز ۲۳ذی القعده می پردازد.

وی هدف از تشرف پیاده مشهدی ها به حرم مطهر در روز زیارتی را نزدیک کردن مردم به سیره امام رضا(ع) عنوان کرد و گفت: ما هرچه داریم به خاطر وجود مبارک علی ابن موسی الرضا(ع) و به برکت همسایگی ایشان است و باید حق همسایگی خود را بجا بیاوریم. 

دبیر ستاد مردمی قرار زیارت ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ سازی «روز ملی زیارت»، ۲۳ ذی القعده را فرصتی برای زیارت حرم امام هشتم(ع) توسط مردم مشهد دانست.

وی توجه به ظرفیت ‌سازی در معرفت موجود در زیارت را از مهمترین مواردی دانست که باید در محتوای برنامه‌های ۲۳ ذی‌القعده همزمان با روز زیارتی امام رضا (ع) در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام خداوردی با بیان اینکه بزرگان و عالمان شیعی بسیاری در روز زیارتی امام رضا(ع) از سراسر دنیا به زیارت مرقد مطهر آن حضرت می آیند، ابراز کرد: با وجود اینکه زیارت حضرت رضا(ع) آثار بسیاری در زندگی زائران دارد، این امر آن طور که شایسته است در میان خود مشهدی ها باب نشده است. 

دبیر ستاد مردمی قرار زیارت همچنین از برپایی ۱۲ ایستگاه صلواتی در چهار مسیر ورودی حرم مطهر رضوی همزمان با این روز خبر داد و افزود: هشت هزار زائر از سراسر کشور و استان هایی چون خراسان شمالی، جنوبی و گلستان در این روز در حسینیه امام خمینی (ره) مشهد گردهم آمده و از برنامه‌های مناسبتی آن استفاده می کنند.

علاقمندان برای شرکت در این کمپین می توانند از طریق ارسال عدد ۸ به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۸۸۰۰۸۸ یا از طریق سایت اینترنتی www.100088088.ir و یا ربات telegram.me/ziarat-bot و نرم افزار نایب الزیاره در بازار، در این کمپین شرکت کنند.