5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
در این مقاله به معرفی و بررسی عملکرد پنج ستاره لیگ برتر می پردازیم که می توانند برای بارسلونا مثمر ثمر باشند.
متافوتبال: در این مقاله به معرفی و بررسی عملکرد پنج ستاره لیگ برتر می پردازیم که می توانند برای بارسلونا مثمر ثمر باشند. 

1- کریستین اریکسن

تمامِ تابستان بارسلونا صرف تلاش برای جذب کوتینیو شد. نهایتا بارسلونا موفق نشد ستاره برزیلی را به خدمت بگیرد, اما هنوز این سوال خیلی هاست که آیا فیلپه کوتینیو کسی بود که لالیگا را وارد مرحله تازه ای کند.

اما کریستین اریسکن گزینه بهتری از کوتینیو بود. این که چرا در سطح انگلستان و جهان به اریکسن توجهی نمی شود؛ هنوز یک راز سر به مهر است.

 
 5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
 
 
اریکسن در طول مسابقات فصل قبل لیگ برتر بیشتر از هر بازیکن دیگری، به هم تیمی هایش پاس گل داد. در واقع هری کِین به خاطر جایزه کفش طلا باید از اریکسن تشکر کند؛ چون 6 تا از گل های کِین با پاس های اریکسن زده شد.

در نهایت شیوه بازی و پاسکاری اریکسن، برای تیمی مثل بارسلونا بسیار مناسب است. حرکت های حساب شده اریکسن و دادن پاس های مهلک در زمان های مناسب، از او یک بازیکن کامل می سازد.

به نظر می رسد تنها مانع بارسونا در راه جذب این بازیکن, دانیل لِوی باشد که می گویند در مذاکرات و چانه زنی های آدم سرسختی است.

2- هکتور بلرین (آرسنال)

بارسلونا  بعد از جدایی دنی آلوز, هرگز نتوانست جانشین مناسبی را برای او معرفی کند. از آن زمان، سرجی روبرتو؛ الکس ویدال و نلسون سمدو در جناح راست بارسلونا به میدان رفته اند، اما در حالی که جوردی آلبا سمت چپ تیمش را تقویت کرده؛ نمی توان در مورد جناح راست همین را گفت. دنی آلوز به معنی واقعی قوی ترین بازیکن در پست خودش بود این در حالی است که همزمان مسی هم از سمت راست حرکت می کرد و جناح راست بارسلونا طوفانی شده بود. اما با برگشتن لیونل مسی به نقش شماره نه کاذب، در حال حاضر بیشتر حملات بارسلونا از جناح چپ انجام می شود.

 
 5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
 
 
در طول این فصل فقط ده درصد حملات بارسلونا از جناح چپ صورت گرفته، در حالی که در بیشتر مسابقات، توپ در جناح راست کاتالان ها در گردش بوده است.

در حالی که نلسون سمدو یک پاسور و دریبلر حرفه ای است؛ هکتور بلرین یک بازیکن موثر در جناح راست تیمش است.

حرکت های هکتور بلرین به سمت جلو، مدافعین آرسنال را به حرکت رو  به جلو تشویق می کند. وقتی هافبک های آرسنال برای کمک به جناحین می روند؛ بلرین برای ایجاد تعادل لازم در حمله، وارد زمین حریف می شود.

ستاره اسپانیایی که یک کاتالانی هم هست؛ ممکن است در آینده ای نزدیک به محل تولد خود برگردد، به باشگاهی که قبل از پیوستن به آرسنال، هشت سال آن جا بازی کرده بود.

3- هوگو لوریس(تاتنهام)

اگر بارسلونا یک دروازه بان توانا و قدرتمند می خواست؛ نیاز نبود به کسی غیر از هوگو لوریس فکر کند. این دروازه بان فرانسوی از زمان پیوستن به لیگ برتر در سال 2012 تاکنون عملکرد بسیار خوبی در تاتنهام داشته و اغلب در زمان بحث در مورد بهترین دروازه بانان جهان نادیده گرفته شده است.

اما آن چه لوریس را از سایر دروازه بانان دنیا متمایز می کند؛ کاری است که او قادر است با توپ انجام دهد. بازیکنان تیم های دیگر معمولا وقتای در فشار قرار می گیرند؛ جرات نمی کنند، به دروازه بان تیمشان پاس دهند, اما در تاتنهام چنین مشکلی به چشم نمی خورد.

 
 5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
 
 
توانایی هوگو لوریس در کنترل توپ، آن هم زمانی که تیمش تحت فشار است؛ دروازه بان فرانسوی را به یک گزینه بسیار مطلوب تبدیل می کند؛ چون تیم کاتالان ها در حفظ مناسب توپ و گردش آن در زمین تخصص دارد.

توانایی هوگو لوریسدر آغاز حملات تیمش از انتهای زمین و دروازه خودی؛ کمک بسیاری به تیم پوچتینو کرده و او فصل قبل حتی چند بار پاس گل داد.

لوریس در عین این که یک دفع کننده قدرتمند ضربات بازیکنان حریف است، در زمان خروج از دروازه اش هم به همان اندازه توانمند است.

4- ویرژیل فن دایک

یکی از موضوعات دیگر در پنجره نقل و انتقالات ماه تابستان 2017؛ مسئله ویرژیل فن دایک بود که بحث حضور او در تعدادی از باشگاه های لیگ برتری مطرح شد اما نهایتا در ساوتهمپتون ماند.

اما چرا باشگاه های زیادی به دنبال فندایک هستند؟ اما سوال اینجاست؛ چرا نباید باشند؟ بازیکنی که در هوا فوق العادست است و با توانایی بازیخوانی عالی اش، پاس های حریف را قطع کرده و توپ را دوباره در اختیار تیمش قرار می دهد و به ندرت تمرکزش را در زمین از دست می دهد.(اگرچه در سال های اخیر به دلیل شایعات جدایی اش از ساوتهمپتون، کمی او را آزار داده.)

 
 5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
 
 
بارسلونا در صورتی که ویرژیل فن دایک را مد نظر داشته باشد؛ گزینه خوبی را انتخاب کرده، فن دایک در کار با توپ عالی است و آمار 80 درصد پاس صحیح را به نام خود ثبت کرده است. او با وجود قامت بلند؛ می تواند توپ را از خط دفاعی تیمش گرفته و به سمت جلو حرکت کند.

دامنه بلند پاس های فن دایک؛ او را برای بازی در خط دفاعی هم مناسب می سازد. او فقط یک ستون دفاعی محکم در عمق دفاع تیمش نیست، بلکه از هوش بسیار بالایی برای دادن پاس های دقیق در زمین حریف نیز برخوردار است.

برای تیمی مثل بارسلونا که هم اکنون به قدرتش در حفظ توپ می بالد، او گزینه بسیار خوبی است.

فن دایک هنوز 26 ساله است و چند سال دیگر برای رسیدن به اوج خودش فرصت دارد. کاتالان ها در زدن ضربات آزاد ایستگاهی هم ضعیف هستند و حضور فن دایک از این نظر هم به بارسلونا کمک خواهد کرد.

کاتالان ها باید زودتر وی را به خدمت بگیرند. 

5- لروی سانه(منچسترسیتی)

در حالی که مسی در نقش شماره نه کاذب بازی می کند؛ لوئیس سوارز به سمت چپ رفته است. اما مشکلات ستاره اروگوئه ای در این نقش به خوبی نشان داده که کاتالان ها بیشتر از یک بازیکن شماره نه در آن جناح؛ به یک مهاجم گوش متخصص نیاز دارند.

در سمت راست شاهد رقابت عثمان دمبله و جرارد دلوفو هستیم، سمت راست به دلیل نیاز به بازیکن سرعتی؛  بهتر است در اختیار جوردی آلبا باشد.

 
 5 ستاره لیگ برتری که می توانند بارسلونا را قوی تر کنند
 
 
لروی سانه در سن بیست و یک سالگی، درست مانند یک سرباز کهنه کار در پیراهن منچستر سیتی خدمت می کند و با سرعت  و هوش بالا و مهارت فوق العاده در دریبل زنی، برای تیم حریف خطرساز می شود، در حالی که کمتر شده شاهد از دست دادن موقعیت و تلف شدن موقعیت های گلزنی از سوی او باشیم.

امتیازی که سانه را از سایرین جدا می کند، فقط سرعت او نیست، بلکه مهارت او در کاهش ناگهانی سرعتش و بر هم زدن تعادل مدافعین حریف است که با این کار وارد محوطه جریمه حریف می شود و یا با یک پاس دقیق، هم تیمی هایش را صاحب موقعیت گلزنی می کند.

توانایی سانه در فرار از تله آفساید؛ هم جالب توجه است. او اخیرا نشان داده که در کنار کوین دی بروین و داوید سیلوا در سمت چپ، چه قدر کارامد و موثر است.

تصور کنید اگر سانه پیراهن بارسا را بر تن کند؛ در شکست دادن تیم هایی که اولویت آن ها مهار مسی است، چه قدر می تواند موفق عمل کند.