کوشش مدیریت شهری برای حل مسائل و مشکلات نابینایان
کوشش مدیریت شهری برای حل مسائل و مشکلات نابینایان
طی مراسمی با حضور معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، از ٦٨ کارمند روشندل شهرداری تهران به مناسبت هفته "عصای سفید" تجلیل شد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم؛  ابراهیم شیخ صبح شنبه در نشستی صمیمانه با روشندلان شهرداری تهران به بررسی مسائل و مشکلات این قشر جامعه به مناسبت روز "عصای سفید" پراخت و گفت: روز جهانی نابینایان، بهانه‌ای است تا یادی کنیم از عزیزانی که از نعمت بینایی محروم هستند اما عظمت دلهای پربصیرتشان شایسته تقدیر است.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران ادامه داد: تاریخ، انسان های بزرگی را سراغ دارد که با وجود محروم بودن از نعمت بینایی به مدارج عالی در حوزه های مختلف علمی، اخلاقی و پزشکی رسیده اند و با تکیه بر نیروی اراده، پشتکار و خلاقیت و تقویت سایر حس های خود، توانسته‌اند بر این نقیصه ظاهری فائق آمده و مایه سرفرازی و سربلندی شوند.

شیخ بر تلاش مدیریت شهری برای حل و فصل مسائل و مشکلات نابینایان تأکید کرد و گفت: امروزه در جوامع پیشرفته، با توجه به پیشرفت‌های روزافزون تکنولوژی، تربیت نیروی انسانی متبحر و متخصص در زمینه‌های مختلف، اهمیت به سزایی دارد و در این راستا، نقش مدیریت نیروی انسانی ماهر در جامعه، روز به روز پر رنگ‌ تر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه "معابر تهران برای تردد شهروندان بینا نیز مناسب نیست تا برسد به شهروندان نابینا"، توجه به معضلات نابینایان در سطح شهر معابر شهری و نیز در محیط های عمومی از جمله محیط کار را مورد تأکید قرار داد و افزود: نابینایان و کم بینایان به عنوان قشری آسیب پذیر، بیش از سایر اقشار جامعه نیاز به حمایت و معاضدت دارند.

شیخ با بیان اینکه هر جامعه، ترکیبی از گروه های مختلف شهروندان با خصوصیات متفاوت است، توضیح داد: یکی از اصلی ترین مأموریت های مدیریت شهری ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است و لذا تهران، باید به شهری تبدیل شود که تمامی گروه های جامعه بتوانند در کنار شهروندان عادی باکیفیت ترین شیوه زیست شهری را تجربه کنند.

وی مشکل عدم مناسب سازی معابر و پیاده راه‌های تهران را از مهم ترین دغدغه‌های این قشر دانست و اظهار کرد: تسریع در امر به‌سازی معابر و تسهیل در جهت تردد شهروندان از جمله شهروندانی که از توانایی کمتری برخوردارند، از اهمیت ویژه ای نزد مدیریت شهری برخوردار است.

شیخ بر ضرورت رسیدگی به مسائل و مشکلات روشندلان و مسئولیت منابع انسانی در قبال گروه‌های خاص کارکنان در سازمان تأکید کرد و افزود: ما مدیران و کارشناسان حوزه منابع انسانی باید با نگاهی فراگیر به منظور مشارکت گروه های خاص، سیاست گذاری و برنامه ریزی کنیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران؛ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در پایان با تأکید بر نقش تاثیرگذار پرسنل شهرداری تهران در تحقق اهداف مدیریت شهری و ارتقاء کیفیت سبک زندگی شهروندان عنوان کرد: امیدوارم با مشارکت شما عزیزان روشندل، در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، معضلات پیش رویِ روشندلان، بررسی و برای حل و فصل آنها تصمیم گیری کنیم .