برپایی چایخانه امام رضا"ع" در بوستان هفت چنار به مناسبت عید فطر
برپایی چایخانه امام رضا"ع" در بوستان هفت چنار به مناسبت عید فطر
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، خادمیاران رضوی در یکی از بوستان‌های منطقه ۱۰ شهر تهران چایخانه ای به سبک حرم امام رضا علیه السلام دایر کردند.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم، آسمان تهران این روزها عجیب رنگ عوض کرده است و عطر خاصی به مشام می‌رسد.
کانون خدمت رضوی منطقه ۱۰ تهران خدمتگزار دل‌های مشتاق دور افتاده و امام رضایی در این ایام است که با برپایی چایخانه حضرت رضا علیه‌السلام و افطاری ساده و غرفه‌ها و رواق های خدمت رضوی و اجرای سرود و نقاره زنی و پرچم گردانی و برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی به رهگذران تجربه حس و حال خاصی را می‌دهد.
رهگذران در طول مسیر غرفه‌های خدمت را مشاهده می‌کنند که هر کدامشان، نامی آشنا برایشان انتخاب شده است؛ آری اینجا خادمیاران با نامگذاری رواق‌های حرم مطهر در حال خدمات‌رسانی خواهند بود.
رواق‌هایی که با دیدن نام‌هایشان بی‌اختیار یاد مسیرهای تشرف به روضه منوره می‌افتند ... اما خادمیاران در این رواق‌ها چه خدماتی ارائه می‌کنند؟
 چایخانه حضرت رضا(ع) که در بوستان هفت چنار دایر شده است دارای رواق‌هایی به شرح زیر است:
رواق دارالشفا: در این رواق، متخصصان پزشکی در قامت خادمیار اقدام به ارائه خدمات می‌کنند؛ پزشکانی که عاشقانه با تجهیزات آمده‌اند تا «نبض زندگی» را زنده کنند.
رواق دارالشکر: خادمیاران در این رواق در زمینه اشتغال و کارآفرینی خدمات ارائه می‌کنند.
 رواق دارالسعاده: اساتید خبره مشاوره و مددکاری با لباس خدمت دراین رواق به شهروندان و مراجعه‌کنندگان، مشاوره‌های اجتماعی ومددکاری ارائه می‌دهند.
 رواق دارالزهد: در این رواق خبرگان و کارشناسان حقوقی بر اساس نیاز بازدیدکنندگان مشاوره های حقوقی ارائه می‌دهند.
 رواق دارالذکر: دراین رواق ائمه جماعات و علمای گرانقدر اقدام به مشاوره دینی و مذهبی می‌کنند، همانند فضاهای موجود در حرم و مداحان با ذکرخوانی، حس خاصی برای فضای موجود بوجود می‌آورند.
 رواق دارالحفاظ: در این رواق، قاریان ممتاز و افراد برتر قرآنی خدمات ماندگاری ارائه می‌کنند.
 رواق دارلسرور: که هنرمندان برجسته در زمینه‌های مختلف اقدام به خدمات می‌کنند؛ خطاطان و خوشنویسان، حکاکان و تذهیب‌کاران و نقاشان چیره‌دست، ضمن هنرنمایی، بهترین آثار و تولیدات دست خود را تقدیم حضور مخاطبان و مراجعان می‌کنند.
رواق دارالشهاده: در این غرفه، خادمیاران پیشکسوت عرصه جهاد و ایثار به بیان خاطرات جبهه و جنگ و فرهنگ ایثار و شهادت خواهند پرداخت.
رواق کبوترانه: محل بازی و سرگرمی و برگزاری مسابقات ویژه کودکان خواهد بود.
همچنین "چایخانه حضرت رضا(ع)" نیز به میهمانان ارائه سرویس می‌کند.
این جشن بزرگ عید بندگی به مناسبت عید سعید فطر از ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت ماه در میدان بریانک تهران، خیابان شهید دعوتی، بوستان هفت چنار دایر است.