نیجریه اهمیت بالایی به توسعه روابط با ایران قائل است
وزیر امور خارجه نیجریه در دیدار وزیر صمت:
نیجریه اهمیت بالایی به توسعه روابط با ایران قائل است
وزیر مشاور در امور خارجه نیجریه تاکید کرد: اهمیت بالایی برای روابط خود با جمهوری اسلامی ایران قائل است، زیرا پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی وجود دارد و اگر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم به نفع دو کشور و ملت خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم، زبیرو دادا در ششمین اجلاس کمسیون مشترک همکاری های ایران و نیجریه گفت: در روز جاری ملاقات‌هایی با معاون اول رئیس جمهور و سایر مقامات ایرانی داشتیم و مذاکرات بسیار خوبی انجام شد.

وزیر مشاور در امور خارجه نیجریه افزود: همچنین از تمامی افرادی که در برگزاری ششمین اجلاس مشترک اقتصادی دو کشور همکاری داشتند، تشکر می‌کنم و از دولت جمهوری اسلامی ایران برای مهمان نوازی خوب تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: از شما وزیر صمت به دلیل استقبال خوبی که از من و هیات همراه داشتید، تشکر می‌کنم و می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و سلام گرم رئیس جمهور نیجریه را به دوست و برادر بزرگوارشان آقای رئیسی رئیس جمهور ایران ابلاغ کنم.

دادا بیان داشت: ما نهایت تلاش خودمان را در جهت حضور در ششمین کمیسیون مشترک دو کشور انجام دادیم و این در حالی است که هشت سال از آخرین دوره برگزاری کمیسیون های مشترک می گذرد که در آن دوره کمیسیون مشترک توافق نامه ها و آیین نامه های مختلفی با هدف تقویت و ارتقاء مناسبات دو کشور به امضاء رسید.

وی بیان داشت: حضور مجدد ما در اینجا به منزله تعهدمان به اجرای توافقات و قراردادها است.

دادا اضافه کرد: نیجریه اهمیت بالایی برای روابط خود با جمهوری اسلامی ایران قائل است، زیرا پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی وجود دارد و اگر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم به نفع دو کشور و ملت خواهد بود.

وزیر مشاور در امور خارجه نیجریه تصریح کرد: روابط دوجانبه ایران و نیجریه طولانی مدت و صمیمی است و این روابط از سال ۱۹۷۶ بیشتر و صمیمی تر شده است.

وی گفت: کشورهای ایران و نیجریه در سطوح جانبه و بین‌المللی همکاری‌های خوبی داشته‌اند.

دادا افزود: علیرغم فرصتها و روابط نزدیک بین دوکشور اما روابط اقتصادی دو کشور رضایت بخش نیست و در نقطه خوبی قرار ندارد. با توجه به برگزاری ششمین دوره از کمیسیون مشترک دو کشور امیدوارم این کمیسیون به عنوان یک مبنا برای توسعه روابط اقتصادی ایران و نیجریه باشد.

گفتنی است؛ در اجلاس امروز تجاری ایران و نیجریه 9 سند همکاری بین دو کشور در حوزه‌های مختلف فرهنگی گردشگری نفت کشاورزی ورزشی و تجاری امضا شد.