پیش‌بینی وضعیت هوای امروز تهران
پیش‌بینی وضعیت هوای امروز تهران
یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز برای تهران از هم اکنون تا شب وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است که باید بگویم برای لحظاتی وزش باد تهران به ۷۲ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم  یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز برای تهران از هم اکنون تا شب وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است که باید بگویم برای لحظاتی وزش باد تهران به ۷۲ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.


فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: امروز با نفوذ هوای خنک به نوار شمالی کشور ما شاهد کاهش دما، رگبار باران و وزش باد شدید در این مناطق هستیم که شدت بارش‌ها را امروز در گیلان و مازندران خواهیم داشت.

*رعد وبرق و تگرگ در استانهای گیلان، مازندران و اردبیل

وی ادامه داد: امروز به سبب رگبار باران و رعد وبرق و همچنین احتمال تگرگ دراستان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، نوار غربی کشور، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، شاهد آبگرفتگی برخی معابر خواهیم بود که با توجه به خسارت‌های احتمالی و سیلابی شدن مسیل‌ها باید اقدامات لازم صورت گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: برای اردبیل، قزوین، تهران، سمنان، خراسان شمالی، قم، اصفهان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که سرعت وزش باد در این مناطق برای لحظه‌ای به 72 کیلومتر برساعت خواهد رسید که این امر باعث گردوخاک و کاهش دید می‌شود.

*ضرورت اقدامات پیشگیرانه با توجه به وزش باد شدید در تهران

گودرزی بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه برای وزش بادی که برای تهران و مناطق مذکور ذکر شد لازم است؛ از اواخر امشب اطراف و موج‌های دریای عمان، از شرق به غرب، طوفانی خواهد شد که بیشترین ارتفاع موج آن در شنبه و یک‌شنبه خواهد بود که باید گفت ارتفاع موج به سه متر نیز می‌رسد.

وی افزود: جمعه و شنبه خلیج فارس طوفانی پیش بینی شده است و دریای خزر نیز تا ظهر فردا مواج خواهد بود؛ تهران تا امشب وزش باد شدید خواهد داشت و در ارتفاعات تهران افزایش ابر، رعدوبرق پیش بینی می‌شود که البته باید گفت که وزش باد شدید که موجب گردوخاک نیز می‌شود در ورامین، البرز، رباط کریم و شهریار و همچنین تهران وجود خواهد داشت.

*تهران امروز 6 درجه خنک‌تر می‌شود

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: بیشینه دمای امروز تهران 29 درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده در واقع امروز تهران 6 درجه خنک‌تر خواهد شد.

گودرزی خاطرنشان کرد: وزش باد شدید در تهران امروز به 72 کیلومتر بر ساعت (20 متر بر ثانیه) پیش بینی شده است.