سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73695 منتشر شده در مورخ: 1400/8/15 ساعت: 20:47 گروه: صفحه نخست  
رمزارزها صلح پایدار را در دنیا توسعه می‌دهند

رمزارزها صلح پایدار را در دنیا توسعه می‌دهند

مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران، رمزارز‌ها را کمکی برای توسعه‌ی صلح پایدار در دنیا دانست و گفت: قدرت‌ها شعار صلح می‌دهند اما حامی آن نیستند چرا که منابع مالی در آنها متمرکز است و بلاکچین، این تمرکز منابع ملی را برهم زده و خود به خود به صلح پایدار و ملی کمک خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران در نشست رونمایی از شبکه ملی هوشمند زر در کیش با بیان این مطلب که خانه سرباز صلح، سازمانی مردم‌نهاد با محوریت سربازان دوران دفاع مقدس می‌باشد، پرداختن به نقش و جایگاه سربازان در جنگ را رویکرد اصلی خانه سرباز صلح ایران عنوان و اظهار کرد: انجام فعالیت اجتماعی در راستای تکریم این سربازان، و حضور در مجامع بین‌المللی صلح‌محور در دنیا از اهداف و فعالیت‌های این خانه می‌باشد و برای پیش‌برد این دو هدف از کارتی با عنوان "صلح‌کارت" یاد کرد.
قاسم رحیمی، ایران را کشوری صلح‌گستر و صلح‌دوست دانست و ده خدمت و محور اصلی برای صلح‌کارت ِ خانه سرباز صلح ایران عنوان و تشریح کرد: تجلیل و تکریم از کهنه‌سربازان دفاع مقدس، ارائه‌ی دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی صلح با رویکرد سعادت، معیشت و امنیت، بهره‌مندی از تجربیات موفق و محتواهای فاخر نهادهای بین‌المللی در ترویج آموزه‌های صلح ویژه کودکان، خانواده و شهروندان، امکان مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه‌ی سازمان و نقش‌آفرینی به‌عنوان مروجین صلح و انسان‌دوستی در خانواده و جامعه، پیوستن به جامعه‌ی جهانی فعالان حوزه صلح، مشارکت در تولید و انتشار محتوای صلح با رویکرد معیشت، امنیت و سعادت، شرکت در تورهای گردشگری بین‌المللی صلح، شرکت در رویدادهای فرهنگی و جشنواره‌های بین‌المللی صلح، شرکت در دوره‌های توانمندسازی و مهارت‌های زندگی و کسب و کار، و در نهایت بهره‌مندی از تسهیلات، خدمات رفاهی و تخفیفات ویژه جهت کاهش هزینه سبد خانواده‌های اعضا از این جمله می‌باشند.

وی از تفاهم‌نامه‌ای با دفتر پیشخوان دولت در ۱۷هزار شعبه برای دریافت صلح‌کارت خبر داد و گفت: این خدمت جزو خدمات دولتی محسوب شده است.
رمزارز‌ها را کمکی برای توسعه‌ی صلح پایدار در دنیا دانست و گفت: قدرت‌ها شعار صلح می‌دهند اما حامی آن نیستند چرا که منابع مالی در آنها متمرکز است و بلاکچین، این تمرکز منابع ملی را برهم زده و خود به خود به صلح پایدار و ملی کمک خواهد کرد.
رحیمی  از اجرای طرح ملی "کارسان" خبر داد و افزود: آکادمی صلح برای آموزش‌های همگامی و توسعه‌ی فردی، برگزاری شش کنگره‌ی ملی و یک کنگره‌ی بین‌المللی سربازان صلح با اعطای مدال جهانی سرباز صلح به منادیان و مدافعان آن، برگزاری همایش‌های تجلیل از کهنه‌سربازان در ۱۸استان کشور، طرح اتوبوس صلح با حضور پزشکان و روانپزشکان با همراهی ورزشکاران و هنرمندان و خیرین برای خدمت به اعضا و توان‌یابان با ارائه‌ی خدمات مادام‌العمر، دریافت مجوز مرکز شتاب‌دهی صلح از معاونت علمی ریاست جمهوری با عنوان صلحی نو و با رویکرد ساماندهی استارتاپ‌ها در چهار حوزه‌ی محیط‌زیست، آب، انرژی‌های تجدیدپذیر، و هوش مصنوعی و بلاک‌چین از دیگر خدمات و ظرفیت‌های خانه سرباز صلح ایران می‌باشد.
وی همچنین از برگزاری همایشی با عنوان اکوصلح در سطح بین‌المللی و حضور کشورهای عضو اکو که منتج به افتتاح دفتری در کشور آذربایجان شد، خبر داد و افزود: کلنگ صلح‌ و دوستی ملت ایران در اورست و توسط وزیر گردشگری نپال تحویل گرفته و در موزه‌ی این کشور نگاه داشته می‌شود که نشان صلح ملت ایران است.

رحیمی بر تفاهم با سازمان‌های صلح‌محور و مردم‌نهاد بیش از ۹۰ کشور در حوزه‌های مختلف توانمندسازی بانوان و هنری و غیره تاکید کرد و گفت: ۳۳۰ شهر عضو آی‌سی‌پی هستند که به عنوان شهرهای صلح در سازمان جهانی صلح که زیرمجموعه‌ی سازمان ملل می‌باشد مطرح شده‌اند و نام شهرهای تهران و ساری نیز در این میان وجود دارد و از شهرهای جدید نیز رونمایی خواهد شد.

وی همچنین به افتتاح شبکه کهنه سربازان بین‌المللی صلح اشاره کرد و گفت: محوریت این اتحادیه‌ی جهانی، با خانه سرباز صلح ایران است و ۱۵کشور از آمریکا تا چین، اعضای شورای مرکزی آن می‌باشند.
رحیمی در پایان به دریافت جایزه بین‌المللی The BOOKS for PEACE  جایزه بین‌المللی صلح 2021  از کشور ایتالیا اشاره کرد و افزود: تألیف و ترجمه‌ی ۲۵۰جلد کتاب با موضوع صلح و کودک از دیگر خدمات این خانه می‌باشد که با طرح "میز صلح" ارائه‌ می‌شوند.
مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران تاکید کرد: تمامی این فعالیت‌ها در خدمت محیط زیست و طرح زیتون فناوری شبکه هوشمند زر می‌باشد چراکه این رمزدارایی‌ها با تولید توکن‌ها از محیط‌زیست حمایت می‌کنند.

وی همچنین به اهمیت افزایش ظرفیت گردشگری توسط خانه سرباز صلح ایران تاکید کرد و گفت: تعداد گردشگرانی که در قالب آژانس‌های مسافرتی در سال ۹۷ به ایران آمدند ۱۳ هزار دقیقه۱۸ نفر بودند که در همین بازه‌ی زمانی کشورهای دبی و ترکیه  میزبان به‌ترتیب ۳۷ و ۳۸ هزار نفر گردشگر بودند و این تفاوت با استناد به فرهنگ و تمدن و ظرفیت‌های گردشگری ایران باعث تاسف است.

در ادامه‌ی این نشست، اخلاقی، دبیر همایش زیتون برای صلح نیز با اشاره رویدادسالانه درخت زیتون در ۲۶نوامبر(پنج آذر) از برگزاری همایش بین‌المللی "زیتون برای صلح" خبر داد و گفت: این همایش با همکاری خانه سرباز صلح ایران، شبکه هوشمند زر، شورای عالی زیتون و دفتر زیتون وزارت جهاد کشاورزی برگزار خواهد شد.
اخلاقی با بیان این مطلب که زیتون در جهان نماد صلح می‌باشد، افزود: در این همایش که با محوریت "صلح با محیط زیست" برگزار خواهد شد، اعضای کابینه دولت و نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر تهران وشهرداری‌های کلان‌شهرها، سفرای کشورهای خارجی و نمایندگان  سازمان‌های بین‌المللی صلح از کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.
وی "معرفی طرح زیتون برای صلح" با رویکرد ارائه‌ی پلتفرمی در این حوزه به تمام جهان، و "رونمایی از گردشگری صلح" با محوریت افزایش گردشگری داخلی و خارجی در کشور، را از عناوین از جشنواره عنوان کرد و افزود: "سند جامع شرح صلح" نیز که به دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین شده است در این همایش ارائه خواهد شد که تمامی استانداردها و شاخص‌های بین‌المللی را دارا می‌باشد.
اخلاقی رونمایی از فناوری هوشمند اسمارت‌زر را با محوریت حمایت از محیط زیست از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان کرد و ادامه داد: رونمایی از "شبکه اجتماعی صلح" برای اولین بار در دنیا با فانکشن‌های متعدد و نو و قابلیت‌های متنوع، و همچنین افتتاح رسمی دفتر شبکه بین‌المللی کهنه‌سربازان برای صلح در تهران با دعوت از سربازان سربازان تمام دنیا با دو رویکرد "نه به جنگ" و "صلح درون" و ارائه‌ی انرژی‌ها و ایده‌ها و تدوین کمپین‌های صلح‌ و دوستی‌شان از برنامه‌های اصلی این همایش بین‌المللی خواهد بود.
دبیر همایش زیتون از آمادگی ارائه صلح‌کارت به تمامی متقاضیان خبر داد و گفت: در پنج آذر رونمایی اصلی صورت خواهد گرفت و این کارت صرفا مختص به کهنه‌سربازان نیست و تمام صلح‌دوستانی که چنین دغدغه‌ای دارند در گروه مخاطب صلح‌کارت قرار خواهند گرفت.

خانه سرباز صلح ایران یک سازمان مردم‌نهاد است که تلاش دارد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی داخلی و بین‌المللی ضمن تکریم مدافعان امنیت ساز کشور و منادیان صلح گستر، با تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی، آموزش همگانی صلح و ترویج صلح و دوستی با رویکرد امنیت، سعادت، معیشت، فرهنگ صلح و دوستی را با نوآوری اجتماعی به منظور تامین نیازهای تحول‌یافته جامعه در سطح ملی و بین‌المللی گسترش دهد.
تفاهم‌نامه همکاری مشترک موسسه فناوری هوشمند شبکه زر و خانه سرباز صلح ایران همراه با رونمایی از نخستین فناوری بلاکچین بین‌المللی ایرانی و صلح‌کارت، با حضور مدیران این مراکز، سیزدهم آبان ماه در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

بررسی راهکارهای جلوگیری از قاچاق سوخت و تقویت معیشت مرزنشینان در جلسه شورای‌ اقتصادی

محاکمه پسر معتاد به اتهام قتل دختر جوان

رویارویی جذاب پیکان و ری‌را، نماد اصالت و آینده ایران‌خودرو

نمادهای پرتقاضای بورس ۲۲ آذر ۱۴۰۲/ کدام نمادها مثبت ۷ درصد شدند؟

لطیفی: میزان رضایتمندی مردم از کارکنان دولت رصد می‌شود

صادرات ایران به همسایگان با رشد ۹ درصدی به ۱۸ میلیارد دلار رسید

دهلیزهای زیرزمینی مالخران زیر نورافکن‌های پلیس!

افزایش ۴۰ درصدی نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های بادی

دهه فجر؛ تحویل ۲هزار واحد مسکونی نهضت ملی پرند

تیر خلاص فرزین بر یادگار صالح آبادی / دلار توافقی تمام شد / رئیس کل بانک مرکزی: دلار را بدون صف و به نرخ تابلو بخرید

ضرورت توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی/ چین تنها بازار ما در صنعت متانول است

افزایش تعداد شهر‌های با وضعیت «نسبتا پرخطر» کرونایی در کشور

سازمان سنجش: اختیار کامل در مورد نحوه قطع اینترنت در کنکور با وزارت ارتباطات است

یک بازی دو سر باخت !

برخی ها مایلند حرفه وکالت لاکچری بماند!

۹ رویداد بی‌سابقه در سال ۲۰۲۲؛ از اولین نخست‌وزیر رنگین‌پوست بریتانیا تا سفر در زمان به موهبت تلسکوپ جیمز وب

تولید ۳ نوع اسید آمینه مورد نیاز بیماران متابولیک برای نخستین بار در کشور

استقبال ۶۵ هزار نفر از طرح آموزش رایگان هنر در کشور

بهره‌وری سرمایه‌گذاری در کشاورزی ۳ برابر صنعت

روسیه: جهان ۵ تا ۱۰ سال آینده با کمبود انرژی مواجه می‌شود

قهوه و خواص درمانی شگفت انگیز آن

تاکید اژه‌ای بر گوش شنوای دستگاه قضایی برای استماع نقطه نظرات حقوقی

وجود گسل پنهان در مرکز تهران که تاکنون شناخته نشده بود

دو تصمیم در دو فرودگاه اصلی کشور؛ جیب مسافران فدای نفع تاکسی‌های فرودگاه

هیچ اعتمادی بین نظام و مردم وجود ندارد/ جوانان دستگیر شده بعد از آزادی سریعا فوت می‌کنند!

ایزدخواه، نماینده تهران: در شروع دولت سیزدهم قیمت دلار ۲۶ هزار تومان و امروز ۳۹ هزار تومان است؛ یعنی افزایش قریب به ۵۰ درصد / قدرت پول ملی کشور جنگ زده سوریه ۸ برابر از ما بیشتر است / زمان حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ما فریاد زدیم که مسئله، ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست بلکه کاهش ارزش پول ملی است

چگونه از جزئیات دریافت سود سهام عدالت مطلع شویم؟

امروز از بحران جمعیتی رنج می‌بریم/لزوم جمع آوری اطلاعات و آدرس‌های حقوقی توسط ثبت احوال

توپ گرانی در زمین سازمان حمایت از مصرف کننده افتاد

ثبت نام بدون کنکور علمی و کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی

پربیننده ترین ها
  • 17
  • :
  • 38
  • :
  • 4
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/5598 sec