سخن روز :
پژواک
شناسه خبر: 73744 منتشر شده در مورخ: 1400/9/18 ساعت: 14:55 گروه: صفحه نخست  
رمزدارایی‌ها به‌صورت رسمی وارد اقتصاد کشور شدند
همزمان با رونمایی از نخستین واحد رمزپایه بین المللی ایرانی؛

رمزدارایی‌ها به‌صورت رسمی وارد اقتصاد کشور شدند

مدیر فناوری‌های نوین مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در حاشیه‌ی برگزاری نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در اینوکس۲۰۲۱، با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت‌های مالی در توسعه‌ی مناطق آزاد و کشور اظهار داشت: در کنار هم قرار گرفتن مجموعه‌های دانش بنیان مالی کشور، با هم‌افزایی و هم‌گرایی در فضای سخت تأمین منابع مالی در کشور منجر به ایجاد زیست‌بوم در حوزه‌ی فناوری‌های نوین مالی و فناوری بلاکچین را تشکیل دادند و این امر، نویدبخش تصمیمی قاطع برای استفاده از این فناوری در جهت عبور از تحریم‌های ظالمانه، افزایش اشتغال و رونق تولید در کشور می‌باشد.

به گزارش شبکه خبری هزاره سوم،به گزارش جامعه ایده آل ؛دکتر عباس جم‌زر با اشاره به بازدید مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد از نمایشگاه و دستاوردهای شبکه هوشمند زر، به عنوان اولین مجموعه ناشر رمزارز بین‌المللی ایرانی؛ گفت: اعلام فضای رسمی رمزدارایی ایرانی توسط دولت، به همه دنیا ثابت کرد که تمام توان نخبگان ایرانی داخل و خارج از کشور برای رقم زدن اتفاقی بزرگ برای شکوفایی و اقتدار کشور ایران در عرصه بین المللی به کار گرفته شده است.
وی با تاکید بر کاربردهای اولین رمزدارایی بین‌المللی ایرانی، از رونمایی اولین توکن غیرمثلی ایرانی و نوید یک رمزدارایی بین‌المللی خبر داد و گفت: این اولین مجموعه در ایران است که توانسته است رمزدارایی‌های بین المللی ایرانی را جایگزین رمزارزهای بیگانه کند و نه تنها موجب کاهش خروج ارز از کشور گردد بلکه با استفاده از ابزارهای نوین، منابع مالی خارجی را نیز برای سرمایه گذاری در ایران سوق دهد.
دکتر جم زر همچنین به تبادل توکن‌های NFT اشاره کرد و افزود: ثبت مالکیت آثار هنری و ارزشمند ایران به صورت بین‌المللی و عرضه‌ی آنها در یک فضای گسترده از دیگر اقدامات ارزشمند این مجموعه در حوزه فرهنگی و اجتماعی بوده است که هنرمندان و فرهیختگان می توانند مالکیت آثار خود را در این شبکه ثبت و در بازارهای بین المللی عرضه نمایند.
رئیس هیأت مدیره بنیاد راهبری شبکه زر با ابراز خرسندی از پذیرش رسمی و اعلام ورود رمزدارایی‌ها به اقتصاد کشور و معرفی شبکه هوشمند زر به عنوان اولین مجموعه‌ رسمی فعال در این زیست‌بوم، تصریح کرد: به میمنت این اتفاق ارزنده، ۲۰هزار واحد بیت‌زر، به عنوان اولین واحد منتشرشده، در مرحله نخست رونمایی از این طرح به همه‌ی کیشوندان عزیز اهدا خواهد شد و ساکنین کیش با مراجعه به آدرس شبکه زر به نشانی Smartzar.ir می‌توانند طی مدت 30 روز ثبت‌نام و هدیه‌ی خود را دریافت کنند.
عباس جم زر ادامه داد:به عنوان دومین گروه هدیه، برای هر یک از اصناف و مجموعه‌های بازرگانی کیش که دارای مجوز فعالیت اقتصادی هستند نیز، ۲۰۰ هزار واحد بیت‌زر در نظر گرفته شده است.
وی بر مطرح کردن کیش به عنوان شهر دیجیتال توسط دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید و تصریح کرد: پیرو دستور مشاور محترم رئیس جمهور به‌دنبال آن هستیم که جزیره کیش را با توجه به تجارت و قابلیت‌های موجود آن در این زمینه، به‌عنوان پایلوت کشور در اقتصاد دیجیتال معرفی کنیم و هم اکنون مجوز ایجاد بانک آفشور و بورس بین‌الملل اخذ شده و تولید رمزارز ملی نیز با محوریت این جزیره و با اعطای نخستین مجوز استخراج ابری رمزارز از طریق شرکت ساحل جهش تولید که از مجموعه های مورد حمایت مرکز رشد شبکه زر است، به‌زودی به اجرا در می‌آید.
تبدیل کیش به‌عنوان پایلوت شهر هوشمند کشور، تحقق خدمات پولی‌بانکی بین‌المللی، تبدیل این جزیره به عنوان الگوی فرهنگی ایران، توسعه توریسم گردشگری، علمی و تفریحی، شفافیت و ارتباط گیری بیشتر با مردم مهم‌ترین ماموریت های سازمان منطقه آزاد کیش در دولت سیزدهم است و رونمایی شهر اقتصاد دیجیتال کیش در نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات که خردادماه در کیش برگزار می‌شود، در دستور کار این مجموعه قرار دارد.
ساماندهی ارزهای دیجیتال به‌عنوان دیگر رکن تحقق نسل سوم مناطق آزاد تجاری مورد توجه دبیرخانه شورای مناطق آزاد قرار گرفته که در بخش‌های استخراج انواع رمزارزها، صرافی و کیف پول دیجیتال، خدمات جانبی رمزارزها، کنترل‌ها و راه‌اندازی رمز‌ارز ملی در جزیره کیش عملیاتی خواهد شد.
عباس جم، با اشاره به همکاری انجمن دوستی ایران و کانادا و خانه سرباز صلح ایران، و بهره‌وری از ظرفیت ارزشمند دکتر نوین افروز، بانویی با بیش از ۲۰۰جایزه بین‌المللی صلح، از اتصال به شبکه‌ی NFT بین‌المللی خبر داد و افزود: بدین‌طریق می‌توانیم به عنوان نهادی بین‌المللی در خانه سرباز صلح ایران، مالکیت آثار هنری را به‌صورت بین‌المللی ثبت، و در بازارهای جهانی عرضه کنیم. وی نوید داد: در همین راستا تمام هنرمندان کیش که دارای اثر فاخر باشد، یکی از آثارشان بعد از تایید خانه سرباز صلح به‌صورت رایگان به‌شکل NFT ثبت و عرضه خواهد شد.
نشست خبری مدیر فناوری‌های نوین مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در محل برج فناوری کیش با حضور رئیس بنیاد راهبری شبکه زر، مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران، مدیرعامل مؤسسه فناوری هوشمند شبکه زر، مدیرعامل شرکت توسعه و گسترش برگ زرین، دبیر انجمن دوستی ایران و کانادا و نماینده مناطق آزاد کشور در شبکه‌ زر برگزار شد.

twitter facebook داغ کن - کلوب دات کام
ایمیل: info@h3nn.ir
شماره پیامک: 300074370003
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
نظر:
آخرین اخبار

«داستان‌هایی برای برندسازی» وارد بازار نشر شد

۱۵ بهمن سفر‌های راهیان نور رسما آغاز می‌شود

تدوین اولین اثر آرزو پوروصال بانام “منو ببین “به پایان رسید

عملکرد هلدینگ مدیریت صنعت شوینده فراتر از پیش بینی ها

آخرین تکنولوژی های دنیا برای تولید واکسن در مجموعه برکت بکار گرفته شده است

اگر ثابت شود لاریجانی نامه شورای نگهبان را منتشر کرده، قابل تعقیب است

وزیر اقتصاد: هزار نفر از سوداگران ارز شناسایی شدند

نخستین آلبوم ویحک رونمایی شد/ «رویای من»؛ دنیای صلح، عشق و آرامش است

موافقت هیات وزیران با معافیت مالیاتی ۵درصدی واحدهای تولیدی

رشد ۶۴ درصدی فروش، بهبود ترکیب سبد و سودآوری پگاه

روایتی تلخ از یک تراژدی سیاه

برگزاری آئین اختتامیه المپیاد کشوری مدیریت و اقتصاد

سازمان‌های نوپدید و مسئولیت اجتماعی

دیدار مهرشاد سهیلی با آیت الله نوری همدانی

علت تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند

دستور ویژه معاون اول رییس‌جمهوری برای حل مشکل آبریز زاینده‌رود

رمزارزها صلح پایدار را در دنیا توسعه می‌دهند

آغاز رسمی ثبت گشایش اعتبارات اسنادی و تبادلات بین المللی با کشورهای اوراسیا به وسیله رمز ارز ایرانی

اختصاص دو هدیه در حوزه بلاکچین به دانش‌آموزان

رونمایی از نخستین شبکه هوشمند بین المللی بلاکچین ایرانی

زنگ استکبار ستیزی

واکنش ایران به پیشنهاد مذاکره دوجانبه با آمریکا /...

4پروژه مناسب سازی شده در منطقه2 به بهره برداری رسید

سومین سرای محله مناسب سازی شده منطقه 19 افتتاح شد

باد شدید و باران در برخی مناطق کشور

مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در حضور رهبر انقلاب

ایران سوگوار ثامن الحجج (ع)

وزیر خارجه یمن: گشایش دیپلماتیک بزرگی پیش‌ روی صنعاست

پویش مهرانه با هدف کمک به دانش آموزان مناطق محروم

هدیۀ ایرانسل برای مشترکان ناشنوا اعلام شد

  • 23
  • :
  • 26
  • :
  • 56
اپلیکیشن موبایل هزاره سوم - نسخه اندروید
Page Generated in 0/0937 sec